| Τροποποιημένο: | 1 piece |
| τιμή: | negotiable |
| Τυπική συσκευασία: | PVC bag, wooden case,carton |
| Προθεσμία παράδοσης: | 5-20days |
| Μέθοδος πληρωμής: | TT,LC |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1000000 |
ΗΣύνδεσμος μπαστούνας χαλκούείναι ένα κρίσιμο συστατικό που έχει σχεδιαστεί για την αποδοτική διανομή ενέργειας σε ηλεκτρικά και ενεργειακά συστήματα.Αυτός ο συνδετήρας εξασφαλίζει εξαιρετική ηλεκτρική αγωγιμότητα., χαμηλή αντίσταση και σταθερή μετάδοση ρεύματος σε διάφορες εφαρμογές.
Χρησιμοποιώντας προηγμένες τεχνολογίες σφράγισης και σχηματισμού υψηλής ακρίβειας, κάθε σύνδεσμος μπαρ κατασκευάζεται με υψηλή ακρίβεια διαστάσεων και σταθερή δομική ακεραιότητα.Ο βελτιστοποιημένος σχεδιασμός επιτρέπει ισχυρή μηχανική απόδοση, διατηρώντας παράλληλα ανώτερη ηλεκτρική απόδοση, καθιστώντας το κατάλληλο για περιβάλλοντα υψηλού ρεύματος.
Ο συνδετήρας έχει σχεδιαστεί για να παρέχει αξιόπιστες και ασφαλείς ηλεκτρικές συνδέσεις, ελαχιστοποιώντας την απώλεια ενέργειας και την παραγωγή θερμότητας κατά τη διάρκεια της λειτουργίας.Η ανθεκτική δομή του υποστηρίζει τη μακροχρόνια χρήση κάτω από μηχανικές πιέσεις και διαφορετικές περιβαλλοντικές συνθήκεςΟι προαιρετικές επεξεργασίες επιφάνειας, όπως το κασσίτερο, το νικέλιο ή η ασημένια επίστρωση, ενισχύουν περαιτέρω την αντοχή στη διάβρωση και παρατείνουν τη διάρκεια ζωής.
Το προϊόν αυτό χρησιμοποιείται ευρέως σε συστήματα διανομής ηλεκτρικής ενέργειας, λύσεις ανανεώσιμης ενέργειας, ηλεκτρικά οχήματα και βιομηχανικό ηλεκτρικό εξοπλισμό, όπου η απόδοση, η αξιοπιστία,και η αντοχή είναι απαραίτητη.
![]()
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Υλικό | Χαλκός (C1100 / Cu-ETP ή ισοδύναμος) |
| Συστήματα κατασκευής | Στύλιγμα και Σχηματισμός ακρίβειας |
| Επεξεργασία επιφάνειας | Γυμνό χαλκό / κασσίτερο / νικέλιο / ασήμι |
| Περιοχή πάχους | 0.5 mm ∙ 10 mm |
| Διοδηγικότητα | ≥ 98% IACS |
| Ανεκτικότητα | ±0,02 mm ±0,05 mm |
| Τρέχουσα παραγωγική ικανότητα | Προσαρμόσιμη με βάση το σχέδιο |
| Θέρμανση λειτουργίας | -40°C έως +150°C |
| Μηχανική αντοχή | Υψηλή (εξαρτάται από την εφαρμογή) |
| Τελεία επιφάνειας | Λεπτό, χωρίς σπασμούς |
Οι σύνδεσμοι από χαλκό χρησιμοποιούνται ευρέως σε συστήματα που απαιτούν αποτελεσματική και αξιόπιστη διανομή ισχύος:
Προσφέρουμε ευέλικτη προσαρμογή για να ανταποκριθούμε στις διαφορετικές απαιτήσεις του έργου:
Η ομάδα μηχανικών μας συνεργάζεται στενά με τους πελάτες για την παροχή βελτιστοποιημένων λύσεων προσαρμοσμένων στους στόχους απόδοσης και κόστους.
Ε1: Ποιο είναι το κύριο πλεονέκτημα της χρήσης συνδέσεων από χαλκό;
Α: Ο χαλκός παρέχει εξαιρετική αγωγιμότητα και χαμηλή αντίσταση, εξασφαλίζοντας αποτελεσματική διανομή ισχύος με ελάχιστη απώλεια ενέργειας.
Ε2: Μπορεί ο συνδετήρας να χειριστεί εφαρμογές υψηλού ρεύματος;
Α: Ναι, το σχέδιο μπορεί να προσαρμοστεί για να ικανοποιήσει τις συγκεκριμένες απαιτήσεις ισχύουσας χωρητικότητας.
Ε3: Ποιες επεξεργασίες επιφάνειας είναι διαθέσιμες;
Α: Διατίθενται κασσίτερος, νικέλιο και ασημένια επίστρωση για να βελτιωθεί η αντοχή στη διάβρωση και η απόδοση.
Ε4: Υποστηρίζετε τα εξατομικευμένα σχέδια;
Α: Ναι, παρέχουμε πλήρεις υπηρεσίες OEM / ODM με βάση σχέδια, δείγματα ή τεχνικές απαιτήσεις.
Ε5: Ποιες βιομηχανίες προμηθεύετε;
Α: Προμηθεύουμε προϊόντα για τις βιομηχανίες ενέργειας, αυτοκινήτων, βιομηχανίας, τηλεπικοινωνιών και ηλεκτρονικών.
| Τροποποιημένο: | 1 piece |
| τιμή: | negotiable |
| Τυπική συσκευασία: | PVC bag, wooden case,carton |
| Προθεσμία παράδοσης: | 5-20days |
| Μέθοδος πληρωμής: | TT,LC |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 1000000 |
ΗΣύνδεσμος μπαστούνας χαλκούείναι ένα κρίσιμο συστατικό που έχει σχεδιαστεί για την αποδοτική διανομή ενέργειας σε ηλεκτρικά και ενεργειακά συστήματα.Αυτός ο συνδετήρας εξασφαλίζει εξαιρετική ηλεκτρική αγωγιμότητα., χαμηλή αντίσταση και σταθερή μετάδοση ρεύματος σε διάφορες εφαρμογές.
Χρησιμοποιώντας προηγμένες τεχνολογίες σφράγισης και σχηματισμού υψηλής ακρίβειας, κάθε σύνδεσμος μπαρ κατασκευάζεται με υψηλή ακρίβεια διαστάσεων και σταθερή δομική ακεραιότητα.Ο βελτιστοποιημένος σχεδιασμός επιτρέπει ισχυρή μηχανική απόδοση, διατηρώντας παράλληλα ανώτερη ηλεκτρική απόδοση, καθιστώντας το κατάλληλο για περιβάλλοντα υψηλού ρεύματος.
Ο συνδετήρας έχει σχεδιαστεί για να παρέχει αξιόπιστες και ασφαλείς ηλεκτρικές συνδέσεις, ελαχιστοποιώντας την απώλεια ενέργειας και την παραγωγή θερμότητας κατά τη διάρκεια της λειτουργίας.Η ανθεκτική δομή του υποστηρίζει τη μακροχρόνια χρήση κάτω από μηχανικές πιέσεις και διαφορετικές περιβαλλοντικές συνθήκεςΟι προαιρετικές επεξεργασίες επιφάνειας, όπως το κασσίτερο, το νικέλιο ή η ασημένια επίστρωση, ενισχύουν περαιτέρω την αντοχή στη διάβρωση και παρατείνουν τη διάρκεια ζωής.
Το προϊόν αυτό χρησιμοποιείται ευρέως σε συστήματα διανομής ηλεκτρικής ενέργειας, λύσεις ανανεώσιμης ενέργειας, ηλεκτρικά οχήματα και βιομηχανικό ηλεκτρικό εξοπλισμό, όπου η απόδοση, η αξιοπιστία,και η αντοχή είναι απαραίτητη.
![]()
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Υλικό | Χαλκός (C1100 / Cu-ETP ή ισοδύναμος) |
| Συστήματα κατασκευής | Στύλιγμα και Σχηματισμός ακρίβειας |
| Επεξεργασία επιφάνειας | Γυμνό χαλκό / κασσίτερο / νικέλιο / ασήμι |
| Περιοχή πάχους | 0.5 mm ∙ 10 mm |
| Διοδηγικότητα | ≥ 98% IACS |
| Ανεκτικότητα | ±0,02 mm ±0,05 mm |
| Τρέχουσα παραγωγική ικανότητα | Προσαρμόσιμη με βάση το σχέδιο |
| Θέρμανση λειτουργίας | -40°C έως +150°C |
| Μηχανική αντοχή | Υψηλή (εξαρτάται από την εφαρμογή) |
| Τελεία επιφάνειας | Λεπτό, χωρίς σπασμούς |
Οι σύνδεσμοι από χαλκό χρησιμοποιούνται ευρέως σε συστήματα που απαιτούν αποτελεσματική και αξιόπιστη διανομή ισχύος:
Προσφέρουμε ευέλικτη προσαρμογή για να ανταποκριθούμε στις διαφορετικές απαιτήσεις του έργου:
Η ομάδα μηχανικών μας συνεργάζεται στενά με τους πελάτες για την παροχή βελτιστοποιημένων λύσεων προσαρμοσμένων στους στόχους απόδοσης και κόστους.
Ε1: Ποιο είναι το κύριο πλεονέκτημα της χρήσης συνδέσεων από χαλκό;
Α: Ο χαλκός παρέχει εξαιρετική αγωγιμότητα και χαμηλή αντίσταση, εξασφαλίζοντας αποτελεσματική διανομή ισχύος με ελάχιστη απώλεια ενέργειας.
Ε2: Μπορεί ο συνδετήρας να χειριστεί εφαρμογές υψηλού ρεύματος;
Α: Ναι, το σχέδιο μπορεί να προσαρμοστεί για να ικανοποιήσει τις συγκεκριμένες απαιτήσεις ισχύουσας χωρητικότητας.
Ε3: Ποιες επεξεργασίες επιφάνειας είναι διαθέσιμες;
Α: Διατίθενται κασσίτερος, νικέλιο και ασημένια επίστρωση για να βελτιωθεί η αντοχή στη διάβρωση και η απόδοση.
Ε4: Υποστηρίζετε τα εξατομικευμένα σχέδια;
Α: Ναι, παρέχουμε πλήρεις υπηρεσίες OEM / ODM με βάση σχέδια, δείγματα ή τεχνικές απαιτήσεις.
Ε5: Ποιες βιομηχανίες προμηθεύετε;
Α: Προμηθεύουμε προϊόντα για τις βιομηχανίες ενέργειας, αυτοκινήτων, βιομηχανίας, τηλεπικοινωνιών και ηλεκτρονικών.